Google Hacking to atak polegający na wyszukiwaniu poufnych danych za pomocą wyszukiwarki Google. Wyszukiwarki indeksują wszystko co napotkają na serwerze internetowym. Mogą też więc zindeksować te dane, które udostępniliśmy przypadkowo (np. listy użytkowników i haseł, listy pracowników firmy, ważne dokumenty firmowe, bazy danych itp.). Zwykle z poziomu strony internetowej te dane są nie widoczne. Wydaje się, że użytkownik nie będzie miał do nich dostępu (np. musiałby znać nazwę  pliku). Jednak jeżeli w wyszukiwarkę google wpiszemy odpowiednie zapytanie możemy łatwo odnaleźć te pliki.

Dzięki Google możemy odnaleźć nie tylko informacje ogólnodostępne, lecz także miejsca, o których nie powinniśmy w ogóle wiedzieć: pliki z hasłami oraz nazwami userów, witryny zawierające luki, informacje na temat serwera, i wiele wiele więcej. Wymienione wcześniej rzeczy to jedynie garstka możliwości wyszukiwarki o której mowa. Cała sztuka wyszukiwania polega na odpowiednim zapytaniu. Otóż aby otrzymać interesujący nas wynik będziemy musieli dobrać odpowiednie operatory pytające wyszukiwarki, to właśnie w nich tkwi cała siła wyszukiwarki.

Więcej informacji możecie przeczytać w moim referacie.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/giesche/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309